Кожен винахід, який приносить користь суспільству, у свій час визнається усім світом и часто дуже щільно входить у буденне життя.
Таку історію мало автострахування, яке відоме серед народу як автоцивілка. Воно стало обов’язковим з 1920-х років у США, та з 1950-х років у Європі. В Україні автоцивілка існує вже 27 років, 17 з яких вона є обов’язковою, а нещодавно українці отримали можливість оформити електронну автоцивілку.
Навіщо потрібна автоцивілка?
Обов’язкове автострахування є важливим для всіх власників транспортних засобів. Припустимо, ви потрапили у ДТП по вині іншого водія. У кожного з вас є страховий поліс у певній страховій компанії. Довівши провину винуватця ДТП, його страхова компанія відшкодує ваші матеріальні збитки. Страхова компанія, з якою оформлено договір у вас, не буде брати участі у цій ситуації.
З цього можна зробити простий висновок: потерпілому страховий поліс гарантує відшкодування збитків за шкоду майну і здоров’ю, а винуватця він звільняє від обов’язку сплачувати компенсацію зі своєї кишені. Регулювання подібних ситуацій здійснюється згідно з Законом України «Про ОСЦВП».
Як формується вартість полісу?
Ціна поліса обов’язкового автострахування досить доступна, але вона не є фіксованою і на неї впливають багато факторів. Найпростіший метод порахувати точну вартість страховку для вашого автомобіля – зробити це з допомогою спеціального калькулятора ОСЦВП, який є на усіх офіційних сайтах страхових компаній. Таким чином, ціна полісу ОСЦВП формується залежно від наступних чинників:
- Де зареєстровано власника.
- До якого типу відноситься транспортний засіб.
- В яких цілях транспортний засіб буде використовуватися.
- Чи є у власника в наявності пільги.
Ви також можете отримати знижку у певних страхових компаніях при оформленні електронного варіанту полісу. Окрім фінансової вигоди, таке рішення дає можливість секономити час та сили на стоянні у чергах.
Відшкодування збитків за полісом
Ризик потрапляння у аварію має кожен водій, незалежно від того, наскільки він досвідчений. Потенційні наслідки дорожньо-транспортних пригод можна компенсувати автострахуванням. Як же відбувається процес розрахунку та виплати відшкодування?
Перш за все, працівники страхової компанії оцінюють збитки, завдані майну (в даному випадку – автомобілю), а також здоров’ю потерпілого. Регламент розрахунку і виплат контролюється відповідним законодавством України.
Щоб отримати матеріальну компенсацію, потерпілому необхідно сповістити страхову компанію винуватця про наступ страхового випадку та надіслати заяву з прикріпленим пакетом документів.
Максимальний ліміт відшкодування, визначений Законом України «ОСЦВП», становить 130 000 грн за шкоду майну і 260 000 грн за шкоду здоров’ю та життю.
Що робити в ситуації, коли ліміту ОСЦВП не вистачає? British Insurance – експерт в області автострахування рекомендує заздалегідь придбати добровільну автоцивілку, яка за невелику доплату збільшить суму компенсації до 1 млн грн.